site.btaКасандра Богран от Франция спечели титлата в женския триатлон на Олимпийските игри в Париж

снимка: АР, David Goldman

Французойката Касандра Богран спечели златния медал в триатлона за жени на Олимпиадата в Париж.

Водачката в световната ранглиста Богран преодоля 1500 метра плуване, 40 километра колоездене и 10 километра бягане за 1:54.55 час. 27-годишната състезателка донесе на домакините от Франция шести златен медал и общо 19-и от началото на Игрите.

На втора позиция с изоставане от 6 секунди завърши Жули Дерон от Швейцария.

На почетната стълбичка се качи и Бет Потър от Великобритания. Тя зае третото място с пасив от 14 секунди от Богран.

Богран се откъсна напред в последната обиколка на бягането и беше подкрепяна постоянно от феновете, излезли по улиците. Дерон водеше през по-голямата част от последната дисциплина, но не успя да се справи с темпото на французойката, докато Потър, смятана за основна фаворитка за златото, трябваше да се задоволи с бронза.

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Флора Дъфи от Бермуда се класира на пето място.