site.btaПриключи вторият кръг от лятната лига по баскетбол 3х3 на София, още два тима си осигуриха участие във финалния турнир

снимка: Българска федерация по баскетбол

Вторият кръг от Софийската 3x3 баскетболна лига се проведе на игрището Амик София- 3х3 Sofia, а в категорията за мъже над 17 години отборите се състезаваха за класиране във финалния турнир и за награди от Foot Court, съобщиха от Българската федерация по баскетбол.

Първо място заслужи тимът на Smartass в състав Георги Герганов, Николай Михайлов, Десислав Георгиев и Стефан Атанасов. На финала те надвиха състава на Перестройка с Иван Николаев, Данаил Христов, Ценко Наков и Павлин Ганчев, с 21:11, печелейки турнира с пълен актив от пет победи.

Тъй като отборът на Перестройка вече се бе класирал за финалния турнир, заедно с Политехника след първия кръг на лигата, неговата квота взе тимът на Самураите в състав Ахилес Зикас, Никола Орлов, Никола Сварков и Филип Филипов.

Специални гости на турнира бяха бившият национал Христо Николов и Марио Стоянов от Амик Спорт, които наградиха победителите.

До момента за финалния турнир са се класирали общо отборите на Буфосинхронистите, Small Ball, Спартак 3х3, No Name, Политехника, Smartass, Перестройка и Самураите.

Следващият кръг на 3x3 Sofia Summer ще се проведе на 10 август.

Към 14:20 на 29.07.2024 Новините от днес