site.btaСърбия стартира защитата на титлите от последните две Олимпиади по водна топка за мъже с трудна победа срещу Япония

AP Photo/Luca Bruno

Отборът на Сърбия по водна топка за мъже стартира защитата на титлите от последните две Олимпиади с трудна победа срещу Япония с 16:15.

Сърбите, олимпийски шампиони от Рио 2016 и Токио 2020, подцениха съперника и си създадоха много проблеми, но по-голямата класа на тима помогна за успеха.

Силен мач изигра Душан Мандич, който поведе Сърбия към победата със седем гола, включително и победното попадение в самия край. Никола Дедович, Виктор Рашович и Никола Якшич отбелязаха по два, а по един гол добавиха Страхиня Рашович, Неманя Вико и Радомир Драшович.

Юсуке Инаба бе най-резултатен в Япония с шест попадения, а Кейго Окава се разписа три пъти.

Азиатският тим изигра може би един от най-добрите мачове в историята си и практически до последната секунда бе в битката за победата.

Япония поведе на полувремето с 8:7, но със силна трета част сръбският отбор успя да дръпне в резултата с един гол и да задържи крехкия аванс до края.

В друга среща от група Б Испания победи Австралия с резултат 9:5.

Към 18:19 на 28.07.2024 Новините от днес