site.btaКореецът Санук О спечели златото на сабя при мъжете на олимпийския турнир по фехтовка

снимка: AP Photo/Andrew Medichini

Кореецът Санук О ликува със златния медал в индивидуалната надпревара на сабя за мъже на Олимпиадата в Париж.

Четирикратният шампион на Азия О надигра във финала тунизиеца Фарес Ферджани с 15:11 и добави ново злато към титлата си от отборното състезание в Токио 2020.

Представителят на Република Корея стигна до отличието след драма в края, след като Ферджани направи шест поредни туша в хода на финалния двубой.

Бронзовото отличие стана притежание на олимпийския вицешампион от Токио Луиджи Самеле, който се наложи над Зиад Елсиси (Египет) с 15:12.

Трикратният олимпийски първенец по фехтовка Арон Силаги изненадващо отпадна още на старта в индивидуалната надпревара на сабя в Париж.