site.btaЙошихито Нишиока се класира на полуфиналите на турнира по тенис за мъже в Атланта с победа над американеца Франсис Тиафо

Снимка: AP Photo/Mosa'ab Elshamy

Японецът Йошихито Нишиока отстрани представителя на домакините Франсис Тиафо със 7:6(2), 6:2 в мач от четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже в Атланта, САЩ, който е с награден фонд в размер на 841 хиляди щатски долара.

Японският левичар, двукратен шампион на турнири от АТП, ще срещне Артур Риндернех в мач за титлата. Французинът заби 21 аса за победа над италианеца Матия Белучи със 7:6(5), 3:6, 6:1 за два часа и 23 минути.

Нишиока загуби първите три мача в кариерата си срещу Тиафо, но днес позволи на американеца да стигне само до едно разиграване за пробив и го победи в рамките на 84 минути.

Цзюнчън Шан пък надви австралиеца Макс Пърсел със 7:6(3), 6:4 в мач, който бе прекъсван два пъти заради дъжд. Китайският тийнейджър водеше с 5:2 в тайбрека на първия сет преди първото прекъсване, а след това времето се влоши и при допълнителни разигравания на 4:4 във втората част. Китаецът остана перфектен на собствен сервис и проби в деветия гейм, след което не загуби разиграване за 40:0 и крайното 6:4.

Следващият съперник на Шан ще бъде още един австралиец - Джордан Томпсън. Той победи испанеца Алехандро Давидович Фокина със 7:6(5), 4:6, 6:3.

Към 17:06 на 27.07.2024 Новините от днес