site.btaЛоренцо Музети и Франсиско Черундоло ще играят на финала на турнира по тенис в Умаг

AP Photo/Mosa'ab Elshamy

Лоренцо Музети и Франсиско Черундоло се класираха за финала на турнира по тенис на клей в Умаг (Хърватия) с награден фонд от 651865 евро. Поставеният под номер 2 в схемата италианец Музети елиминира Якуб Меншик след 6:4, 6:1.

В първия сет намиращият се на 17-то място в световната ранглиста италиански тенисист постигна решителен пробив за 4:3, след което поведе в мача.

Във втората част чехът загуби подаването си на три пъти и това направи задачата за Музети изключително лесна и той приключи двубоя за 77 минути.

Четвъртият поставен Черундоло победи със 7:6 (6), 6:4 лидера в основната схема Андрей Рубльов. Руснакът допусна решителен пробив за 1:2 във втория сет, след което Черундоло приключи мача при петата си възможност за час и 53 минути.

Музети е спечелил единствения си до момента мач срещу Франсиско Черундоло. Това се случи на полуфиналите на турнира в Хамбург през 2022 година. Двамата тенисисти имат по две спечелени титли от турнирите на АТП.

Към 01:25 на 27.07.2024 Новините от днес