Снимка: кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев (ЕВ)

жълти картони - Джелал Хюсеинов, Милен Стоев, Борислав Цонев, Станислав Иванов (Арда), Лазар Марин (Крумовград)
състави
Арда: Анатолий Господинов, Милен Стоев, Джелал Хюсеинов (46 - Ларан Аксака), Емил Виячки, Феликс Ебоа, Илкер Будинов (60 - Димитър Велковски), Иван Тилев, Борислав Цонев, Станислав Иванов, Борис Тютюков (71 - Стефан Статев), Чинонсо Офор (88 - Пламен Крачунов)
Крумовград: Янко Георгиев, Матей Шимич, Лукас Сантос, Лазар Марин, Момчил Цветанов, Вячеслав Велев, Диего Рапосо (84 - Октай Юсеин), Ренан Арияш (59 - Даниел Де Паули), Серкан Юсеин, Рафаел Фуртадо (80 - Ерол Дост), Наско Милев

Арда се наложи над Крумовград с минималното 1:0 в първия мач от втория кръг на efbet Лигата. Единственото попадение за тима вкара Станислав Иванов в средата на първото полувреме. Най-много пропуски за Клумовград направи капитанът на тима Серкан Юсеин, който игра с превръзка на главата.

В първия четвърт час нямаше положения пред двете врати, а в 20-ата минута Янко Георгиев улови центрирана топка към тарана на домакините Чинонсо Офор.

В следващата атака Арда излезе напред в резултата. Тогава Станислав Иванов пое топката отдясно, навлеза към средата на терена и с левия крак от границата на наказателното поле вкара в десния ъгъл на Янко Георгиев с техничен удар. Крилото не беше в положение на засада при поеманате на топката. Гостите имаха претенции, че Емил Виячки е играл с ръка в началото на акцията, но съдията Стоан Арсов не прие това.

Малко след половин час игра Ренан Арияш направи пропуск за Крумовград, а след това Серкан Юсеин шутира в ръцете на вратаря Анатолий Господинов.

В края на първата част пак Юсеин стреля от пряк свободен удар, но Господинов отново имаше авторитетна намеса.

В 55-ата минута Серкан Юсеин центрира от фаул, а Матей Шимич стреля от въздуха, но топката се спря във външната страна на мрежата.

В 64-ата минути капитанът на Крумовград Юсеин пропусна най-чистото положение до момента. Той бе изведен отдясно и с хубаво движение мина зад гърба на защитник, но диагоналния му удар мина на сантиметри от десния стълб на вратата на Господинов.

В 78-ата минута при бърза контраатака за Арда Станислав Иванов изведе зад защитата резерзавата Стефан Статев, но вратарят Янко Георгиев излезе и изби с крак шута на играча в корнер.

До края на мача нямаше сериозни положения пред двете врати.

В класирането двата отбора разделят седмото място с еднакви показатели след втория кръг.

В третия кръг след седмица Арда ще гостува на Лудогорец, а Крумовград ще приеме друг евроучастник - Ботев (Пловдив).

Към 23:21 на 26.07.2024 Новините от днес