site.btaМира Андреева и Елина Аванесян ще спорят за титлата на турнира по тенис в румънския град Яш

снимка: AP Photo/Aurelien Morissard

Рускините Мира Андреева и Елина Аванесян се класираха за финала на турнира по тенис на червени кортове в Яш (Румъния) от сериите УТА 250 с награден фонд 267 082 долара.

Водачката в схемата Андреева победи на полуфиналите Олга Данилович (Сърбия) след обрат с 3:6, 6:3, 7:6(1) за два часа и 39 минути игра.

17-годишната руска тенисистка загуби първия сет, след като Данилович стартира с 4:0 и задържа аванса си до 6:3.

Андреева допусна пробив и в началото на втората част, но след това поведе с 5:2 и затвори сета при 6:3. Съперничките си размениха общо пет пробива в третата част, Данилович пропусна два мачбола при 5:3 в своя полза, а рускинята изравни и спечели след тайбрек.

Петата поставена Елина Аванесян стигна до мача за трофея след две победи в днешния ден. 21-годишната Аванесян се наложи над третата в схемата представителка на домакините Жаклин Кристиан със 7:5, 6:4 на четвъртфиналите. Срещата продължи два часа и седем минути.

По-късно рускинята надигра французойката Клое Паке с 6:2, 6:3 за час и 33 минути и си осигури сблъсък с Мира Андреева утре в ранния следобед.

Към 23:05 на 25.07.2024 Новините от днес