site.btaВиктория Томова се класира за четвъртфиналите в Прага

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите в Прага
Виктория Томова / снимка: АП/Marta Lavandier

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите УТА 250 в Прага.

Българката, която е поставена под номер 5 в схемата, се наложи във втория кръг над хърватката Яна Фет с 6:3, 6:4. Мачът продължи час и 33 минути, като Томова направи обрат и в двата сета.

Срещата започна по-добре за Фет, която поведе с 3:0 гейма. До края на първия сет обаче хърватката не успя да вземе нито гейм повече, като Томова записа шест поредни на сметката си.

Във втория сет ситуацията бе идентична, като Фет поведе с 4:2 гейма, но заключителните четири гейма отидоха на сметката на първата ракета на България.

В четвъртфиналите Томова ще срещне номер 4 в схемата Магда Линете. Полякинята победи със същия резултат - 6:3, 6:4, испанката Ребека Масарова.

До момента Томова и Ленете са играли три пъти помежду си, като и трите срещи са завършили с двусетови победи за тенисистката от Полша.

Към 18:27 на 23.07.2024 Новините от днес