site.btaАлександър Зверев и Артюр Фис са на финала на турнира по тенис в Хамбург

Александър Зверев и Артюр Фис са на финала на турнира по тенис в Хамбург
Снимка: Frank Molter/dpa via AP

Германецът Александър Зверев и Артюр Фис от Франция ще спорят утре за титлата на тенис турнира на клей в Хамбург АТП500 с награден фонд 1 891 995 евро.

Любимецът на домакините Зверев, който защитава титлата си в турнира от миналата година, стигна до мача за трофея след успех над испанеца Педро Мартинес с 6:2, 6:4 за час и 25 минути на корта.

Зверев направи два пробива, за да затвори спокойно първата част, а втората спечели само с едно вземане на сервиса на съперника си. Той имаше пълна доминация в асовете - 13 на 1, както и при печелившите удари - 32 срещу 9 за испанеца. Заради агресивната си игра направи и повече непредизвикани грешки, но това не оказа никакъв ефект.

По-рано през деня французинът Артюр Фис победи аржентинеца Себастиан Баес след 6:2, 6:2. Фис поведе с 3:0 в първия сет, а след това направи и втори пробив за 6:2. Почти същият сценарий се повтори и във втората част.

Французинът прави най-силния сезон в кариерата си, в която има вече една спечелена титла в Бордо. Той загуба вече през годината от Александър Зверев на четвъртфинал в Хале, но не и без да окаже съпротива - 7:6 (5), 3:6, 4:6.

Към 22:27 на 20.07.2024 Новините от днес