site.btaНационалният отбор на България по волейбол за жени до 20 години загуби от Сърбия

Снимка: Balkan Volleyball Association

Националният отбор на България по волейбол за жени до 20 години отстъпи пред Сърбия с 0:3 (21:25, 22:25, 19:25) в първия си мач от Балканското първенство, което се провежда в Тирана.

В първия гейм двата отбора бяха равностойни до 20:20, като след това съперникът ни взе аванс и затвори частта заради лошо посрещане на българките при начален удар за 25:21.

Във втория гейм тимът на Крачунов повече с 4:1 след силно начало, а след това и с 8:4. Постепенно тимът остави сръбкините да се върнат в мача, като за последно родният отбор имаше преднина при 17:16. След това Сърбия спечели частта с 25:22.

В третата част Сърбия отново имаше предимство и направи голяма разлика в края при 24:17, като българките все пак успяха да направят две поредни точки, преди да приключи мачът.

Утре тимът, селектиран от Борислав Крачунов, ще се изправи срещу домакините от Албания в мач, който ще се играе от 21:00 часа българско време.

Към 20:14 на 20.07.2024 Новините от днес