site.btaАлександра Тоткова завърши на шесто място на Световната купа по спортно катерене в Бриансон

Александра Тоткова, снимка: bfka.org

Александра Тоткова зае шесто място на Световната купа по спортно катерене за мъже и жени в Бриансон, Франция, която се проведе между 17-19 юли, обявиха от федерацията.

"Тоткова отново се нареди сред призьорките в състезанието по трудност. Алекс започна уверено състезанието, класирайки се на 12-о място в квалификацията и пето на полуфинала. На финала, проведен късно снощи, Алекс постигна  резултат 39+, с което остана само на 3 хватки от бронзовия медал.

С това класиране, прибавено към петото и 15-о място на Световните купи в Инсбрук и Шамони, проведени в последните три седмици, Александра заема 10-о място във временното класиране за Световната купа - трудност за 2024 г. преди оставащите два кръга през есента.

Следващото голямо състезание за Алекс е Европейското първенство в края на август, където ще участват заедно с Ники Русев", написаха на сайта на федерацията.

Към 18:21 на 20.07.2024 Новините от днес