site.btaРафаел Надал се наложи над аржентинеца Мариано Навоне в Бостад, на първи полуфинал е от две години

Снимка: Adam Ihse/TT News Agency via AP)

Испанската тенис легенда Рафаел Надал постигна трудна победа, налагайки се над аржентинеца Мариано Навоне с 6:7 (2), 7:5, 6:4 на четвъртфиналите на турнира на клей в шведския град Бостад с награден фонд 579 320 евро.

Мачът започна много интересно с размяна на пробиви, от които победител излезе Навоне, който е под номер 36 в света. Аржентинецът поведе с 4:1 и изглеждаше, че ще постигне лесен успех в първата част. Надал обаче не спря да се бори, като върна един пробив, а при 4:5 спаси два сетбола на съперника си и изравни геймовете. След това на свой ред испанецът имаше две възможности да спечели сета при 6:5, но ги пропусна и се стигна до тайбрек, в който Навоне се наложи комфортно със 7:2.

Вторият сет започна с два пробива на Рафа Надал за 3:0. Аржентинецът ги върна и изравни за 3:3, а след това се стигна и до 5:5. В този момент Надал отново взе подаването на съперника, а след това изравни сетовете при своя сервис.

Третата част бе изпъстрена с обрати като премина от 2:0 за Мариано Навоне до 5:2 за Надал. При този резултата аржентинецът спечели три поредни гейма за 5:5. Последва нов пробив за Надал и това вече спечели чисто подаването си. Мачът продължи точно 3 часа и 59 минути.

Това е първи полуфинал за Надал от "Уимбълдън" от 2022 година. За място на финала испанецът ще играе с хърватския квалификант Дуйе Айдукович, който се наложи над бразилеца Тиаго Монтейро с 6:2, 4:6, 6:4.

"Беше много труден мач и за двамата. Той е голям боец, поздравления. Не бях концентриран през цялото време. Поведох с 3:0 във втория сет, можеше да го загубя, изпуснах концентрацията и при 5:2 в третия. Важното е, че издържаш физически, жив съм, ще видим как ще съм утре", коментира след мача щастливият Надал.

Към 20:23 на 19.07.2024 Новините от днес