site.btaАлбански съдия ще ръководи първия мач между Лудогорец и Динамо Минск в Шампионската лига, повериха реванша на рефер от Израел

Снимка: Владимир Шоков/БТА (ПБ)

Албанският рефер Елдоржан Хамити бе определен от УЕФА да ръководи първия мач между Лудогорец и Динамо Минск от втория кръг на Шампионската лига. Двубоят е на 24 юли (сряда) на "Хювефарма Арена" в Разград от 21:00 часа.

Асистенти на Хамити ще бъдат сънародниците му Илир Тартарай и Емиджерс Гънчи. Четвъртият съдия на мача Ержон Бастари също е от Албания.

Елдоржан Хамити вече е имал досег до български футбол, като през миналия сезон ръководи реванша между румънския Сепси и ЦСКА-София в Лигата на конференциите, завършил 4:0 за тима от северната ни съседка.

Интересно е, че той е бил четвърти арбитър при най-голямата загуба на Лудогорец в евротурнирите - 1:7 през миналата година срещу датския Нордселанд, която доведе до трусове в отбора на "орлетата" и колективна оставка на всички от спортно-техническия щаб, която в последствие не беше приета.

Реваншът между двата тима, който е на 31 юли в унгарския град Мезьокьовешд от 21:45 часа, бе поверен на рефера от Израел Йигал Фрид. Негови помощници ще бъдат Матитяху Якобов и Ростислав Талис. Четвърти съдия ще бъде Ерез Папир.

32-годишният Фрид е ръководил загубата на ЦСКА-София от Будьо/Глимт с 0:2 в групата на Лигата на конференциите през есента на 2021 година. Той е бил съдия и на нулевото равенство между Северна Ирландия и България в световна квалификация през пролетта на същата година.

Към 16:28 на 19.07.2024 Новините от днес