site.btaЕтър постигна убедителна победа в последната си проверка

Етър постигна убедителна победа в последната си проверка
снимка: ПФК Етър

Отборът на Етър Велико Търново спечели с убедителното 6:1 срещу ФК Севлиево в последната си контрола от предсезонната подготовка. Преди последния мач на стадион „Ивайло“ бе представен и обновеният състав на Етър за новия сезон във Втора лига.

Старши треньорът Светослав Петров пусна в игра през първата част юношите, подсилени само от Георги Александров, Дидис Пита, Осман Шериф и Филип Ангелов. Точно преди почивката обаче етърци бяха по-напористи и поведоха с 4:1.

Още в 3-ата минута Йоан Маринов откри резултата, след като Радослав Найденов пресече една топка и го изведе пред вратата. Малко след това удар на Пита мина до гредата. В 16-ата минута пък Йоан Маринов намери Костадин Белалиев, който удвои резултата. След атака отдясно в 32-ата минута Радослав Найденов отблизо засече топката за 3:0. Капитанът Георги Александров от фаул пък прати топката до сглобката.

Минута преди почивката след грешка отзад Стилян Спасов върна почетен гол за севлиевци. Още в следващата атака обаче Радослав Найденов проби отдясно и изведе Белалиев за 4:1. Така Белалиев приключи полувремето с два гола, Найденов – с гол и две асистенции, а Й. Маринов с гол и асистенция.

През втората част в игра влязоха основните играчи на Етър. Много активен по десния фланг бе Кольо Станев, който за пет минути направи три опасни пробива. В единия стреля във вратаря, в другия топката след рикошет мина до гредата, а в третия изведе дошлия на проби французин Уилям Пахама, който пропусна сам срещу вратаря. Пахама се запомни с още два невероятни пропуска очи в очи с вратаря и едва ли ще получи доверието на Светослав Петров.

Опитният Асен Георгиев с глава прати топката в гредата, а удари на Атанас Атанасов и Айкут Рамадан минаха до гредите. За гостите изстрел на Спасов пък мина на сантиметри от напречната греда. В 70-ата минута след грешка на вратаря Иван Коконов покачи на 5:1, а две минути преди края Айкут Рамадан с плътен удар вкара поредния си гол за етърци през подготовката и оформи крайното 6:1.

Съставът на Етър (първо полувреме): Любомир Лазаров, Антони Ангелов, Георги Иванов, Георги Александров, Радослав Найденов, Дидис Пита, Осман Шериф, Филип Ангелов, Костадин Белалиев, Тонислав Донков, Йоан Маринов.

Етър (второ полувреме): Станислав Нисторов, Петър Иванов, Принс, Асен Георгиев, Мартин Николов, Николай Янков, Атанас Атанасов, Уилям Пахама, Кольо Станев, Айкут Рамадан, Иван Коконов.