site.btaТреньорът Шаби Алонсо отстрани Сердар Азмун от тренировките на Байер Леверкузен

Треньорът Шаби Алонсо отстрани Сердар Азмун от тренировките на Байер Леверкузен

Старши треньорът на Байер Леверкузен Шаби Алонсо отстрани иранеца Сердар Азмун от тренировки с основния състав, съобщава Билд във вторник.

Нападателят не се е появил на тренировката на германския шампион, като не е уведомил никого от треньорския щаб на "аспирините". По-късно 29-годишният футболист обясни липсата си от заниманието с влошено здраве.

Този инцидент доведе до изгонването на Азмун от основния отбор на Байер, защото той наруши кодекса на отбора. Билд твърди, че футболистът е в лоша физическа форма.

През сезон 2023-24 Сердар Азмун беше под наем в Рома. Той изигра 29 мача във всички турнири, реализира 3 гола и направи 4 асистенции. Римският клуб зае шесто място в италианското първенство. Байер Леверкузен стана шампион на Германия за първи път в историята си и спечели купата на страната.

Към 22:00 на 16.07.2024 Новините от днес