site.btaГергана Топалова отпадна в първия кръг на турнир по тенис на УТА в Будапеща

Гергана Топалова отпадна в първия кръг на турнир по тенис на УТА в Будапеща
снимка: архив БТА

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" Гергана Топалова отпадна в първия кръг на основната схема на турнира по тенис на клей УТА 250 в унгарската столица Будапеща с награден фонд 232 244 евро.

Българката, която премина успешно през квалификациите след две победи, отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата испанка Сара Сорибес Тормо с 6:4, 3:6, 5:7 в двубой, продължил 3:29 часа. Българката е на 59-то място в световната ранглиста на УТА, а Топалова е 234-а.

Националката отстъпваше с 1:3 в първия сет, но направи обрат до 5:3 и след 6:4 повече в резултата. През втората част тя повече с 3:2, но загуби следващите четири поредни гейма и Тормо изравни. В третия сет сблъсъкът беше прекратен за 20 минути, след като пловдивчанката получи физическо неразположение заради горещото време и трябваше да се намеси лекарски екип. След подновяването на играта българката върна свежестта си и поведе с 5:3, но сервирайки за мача допусна пробив.  Топалова загуби следващите четири гейма, а с това и мача.

Това беше дебют за нея в основната схема на турнир от УТА 250.

Първата ракета на България Виктория Томова е втора поставена в турнира и на старта ще срещне бившата номер 19 в световната ранглиста Александра Саснович (Беларус). Двете не са играли една срещу друга до момента.

Томова, която е 48-а в света, има гарантирани 1 точка за световната ранглиста и 2512 евро от наградния фонд.

Към 05:49 на 16.07.2024 Новините от днес