site.btaЕтър победи Спартак Плевен в контрола

Етър победи Спартак Плевен в контрола
снимка: ФК Етър

Етър се наложи с 2:1 над плевенския Спартак в контрола, играна на стадион "Ивайло". Това беше първата победа в проверките на "виолетовите".

Двата отбора показаха сравнително добро темпо в горещото време. Домакините откриха резултата още в седмата минута. След пас от дълбочина Иван Коконов технично чукна топката към Айкут Рамадан, който излезе на скорост сам срещу вратаря и не сгреши за 1:0.

Спартак изнесе играта напред и не след дълго изравни. Първо в 20-ата минута Руси Чернаков принуди директно от фаул Станислав Нисторов да вади кълбото в корнер. Малко след това последва центриране, Виктор Иванов стреля и след рикошет топката влезе в мрежата за 1:1.

Етърци възстановиха преднината си в 57-ата минута, когато Николай Янков отляво центрира от фаул и в последвалото разбъркване защитникът Принс отблизо засече топката във вратата за 2:1.

Треньорът на Етър Светослав Петров започна последователно със смените, като в игра влязоха всички налични полеви играчи.

В 83-ата минута Асен Георгиев от Етър с глава прати топката до сглобката на вратата. В самия край младият Йоан Маринов изскочи съвсем сам срещу вратаря, но той го пресрещна успешно и опази мрежата си от попадение.

Последната контрола на етърци е на 17 юли (сряда) на стадион "Ивайло" срещу Севлиево, като преди мача ще бъде и официалното представяне на отбора за новия сезон.

Към 01:20 на 12.07.2024 Новините от днес