site.btaЛидия Енчева се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис на клей в Румъния

Лидия Енчева се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис на клей в Румъния
Снимка: Българска федерация по тенис

Българката Лидия Енчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Бузъу (Румъния) с награден фонд 25 хиляди долара.

17-годишната квалификантка Енчева елиминира поставената под номер 7 представителка на домакините Илинка Амарией с 6:3, 6:2. Срещата продължи 98 минути. Енчева поведе с 4:1 по пътя към успеха в първия сет, а във втория спечели четири поредни гейма от 2:2 до 6:2. Това е четвърта поредна победа за българската тинейджърка в турнира без загубен сет.

21-годишната румънката е на 373-о място в световната ранглиста, а българката е 1097-а.

За място на полуфиналите Енчева ще играе срещу втората в схемата Барбора Палицова (Чехия), 262-а в света.