site.bta Ван дер Ваарт за Англия: „Какъв скапан отбор“

Ван дер Ваарт за Англия: „Какъв скапан отбор“
снимка: АР, Martin Meissner

Бившият национал на Нидерландия Рафаел ван дер Варт разкритикува играчите на английския национален отбор след победата им с 2:1 над „лалетата“ в полуфиналите на Евро 2024.

Хави Симонс откри резултата в 7-ата минута. Англичаните се върнаха с гол на Хари Кейн от дузпа в 18-ата минута. Победното попадение отбеляза Оли Уоткинс в добавеното време на срещата.

„Тези англичани ме вбесиха. Какъв скапан отбор са. Те всъщност не искаха да правят нищо друго. Ние също не направихме много, но за щастие успяхме да създадем голови положение. Може да съм малко емоционален, но можеше да е много повече.

В един момент изглеждаше, че Нидерландия играе все по-добре. Имахме две-три възможности да поведем. И тогава, в последната секунда, направиха такава грешка“, цитира NOS думите на Ван дер Варт.

Англия ще се изправи срещу Испания на финала на Европейското първенство. Мачът ще се играе на 14 юли от 22:00 часа на Олимпийския стадион в Берлин.

Към 19:26 на 17.07.2024 Новините от днес