site.btaЛудогорец победи Динамо Батуми и взе добър аванс преди реванша в Шампионската лига

Снимка: кореспондент на БТА в Разград Мехмед Азиз (ЕВ)

Лудогорец - Динамо Батуми - 3:1 (2:0)
голмайстори: 1:0 Бърнард Текпетей 13, 2:0 Рик Джонатан 24, 2:1 Владимер Мамучашливи 62, 3:1 Аслак фон Витри 72
Разград, "Хювефарма Арена"
съдия - Роберт Шрьодер (Германия)
асистенти - Кристиан Гителман, Роберт Весел (Германия)
жълти картони - Леван Карабадзе, Алеф Сантос, Паата Гусушаури (Динамо)
състави:
Лудогорец:Серджио Падт, аслак фон Витри, Оливие Вердон, Диниш Алмейда, Антон Недялков (46 - Сон), Педро Нареси, Тодор Неделев (68-Якуб Пьотровски), Ивайло Чочев, Джонатан Рик, Бърнард Текпетей (68-Кайо Видал), Руан Крус (68-Матиас Тисера)

Динамо: Рикардо Силва, Николоз Мали, Мамука Кобахидзе, Леван Карабадзе, Вандерсон, Владимер Мамучашвили, Алеф Сантос, Жан Виктор (76-Бубакар Тамбеду), Паата Гудушаури, Оноре Гомис (90-Ревази Инжгия), Милер Блеса (72-Уерди Мара)

Лудогорец победи Динамо Батуми с 3:1 в първи мач от първия кръг на Шампионската лига и взе добър аванс за реванша след седмица в Грузия. Головете за българския шампион бяха дело на Бърнард Текпетей, Рик Джонатан и Аслак фон Витри, а Владимер Мамучашвили отбеляза почетното попадение за гостите.

Треньорът Георги Дерменджиев бе заложил на няколко българи в титулярния състав, като от първата минута започнаха Антон Недялков, Тодор Неделев и Ивайло Чочев.

Лудогорец откри резултата в 13-ата минута на мача. Тогава при изпълнение на ъглов удар бе разиграно заучено положение, като топката бе подадена късо на Рик Джонатан, който се освободи с финт от защитник на Динамо и върна към непокрития Бърнард Текпетей на точката на дузпата, който с отсечен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратаря Рикардо Силва.

Малко по-късно Руан Крус направи пропуск, след като вратарят на Динамо отрази удара му.

Гудушаури отправи първи удар за гостите в 23-ата минута. Минута по-късно "орлите" вкараха втория си гол в мача. При бързо контраатака Руан Крус овладя в центъра и пусна моментално пас към Рик Джонатан, който се измъкна през центъра от защитник и стреля в десния ъгъл, като топката се удари в страничния стълб и влезе във вратата на грузинците.

В 34-ата минута Рик Джонатан отново се измъкна отдясно и нанесе опасен удар над напречната греда, като при това положение получи контузия и се наложи да влезе медицинският екип на отбора.

В предпоследната минута на първата част Тодор Неделев отправи хубав удар от движение с левия крак, като вратарят Рикардо Силва отрази топката с една ръка.

В добавеното време Руан Крус излезе сам срещу вратаря, като копна топката и го прехвърли, но прехвърли и вратата.

През второто полувреме Динамо Батуми започна да поема по-големи рискове и да поглежда по-често към вратата на българите. Така в 62-рата минута Оноре Гомис проби отляво и върна хубаво топката към Владимер Мамучашвили, който замахна и  хладнокръвно финтира Диниш Алмейда и след това технично вкара в левия крак във вратата на Серджо Падт.

Малко след попадението Георги Дерменджиев реагира и направи тройна смяна в търсене на повече свежест и идеи на терена. Така в игра влязоха участвалият за Полша на Евро 2024 Якуб Пьотровски, Кайо Видал и Матиас Тисера.

В 72-рата минута Лудогорец си върна аванса от два гола в резултата. Норвежецът Аслак фон Витри изпълни много прецизно пряк свободен удар фронтално срещу вратата и стреля покрай стената в левия ъгъл на вратата на Рикардо Силва.

До края на мача нямаше толкова интересни положения пред двете врати, като Лудогорец игра по-внимателно и с цел да не допусне второ попадение.

Реваншът между двата отбора е следващата сряда (17 юли) в Батуми. Ако Лудогорец се класира напред в турнира, в следващата фаза ще играе с победителя от двубоя между Динамо Минс от Беларус и Пюник Ереван от Армения.

Към 01:24 на 11.07.2024 Новините от днес