site.btaЧерно море загуби от Фратрия в контрола

Черно море загуби от Фратрия в контрола
БТА, Варна (10 юли 2024 година) На стадион „Младост“ във Варна се играе контролна футболна среща между вицешампионите от Черно море и втородивизионния тим Фратрия.Снимка: кореспондент на БТА във Варна Данаил Войков (ЕВ)

Вицешампионът Черно море загуби от втородивизионния Фратрия с 0:1 в контролна среща, играна на стадион „Младост“ във Варна. Проверката е четвърта за момчетата на Илиан Илиев след старта на подготовката за новия сезон. Единственият гол в мача вкара Васил Андони в 90-ата минута на мача.

Първата възможност за гол в мача бе за домакините в 14-ата минута, когато дошлият на проби италианец Салваторе Рибаудо стреля от около 20-тина метра, но топката се отби в гредата. В 18-ата минута Денислав Ангелов от гостите стреля от добра позиция по диагонал, но вратарят безпроблемно улови. В 25-ата минута отново Денислав Ангелов стреля отляво по земя, но вратарят на Черно море Християн Славков улови. В 36-ата минута стражът на домакините Християн Славков успя да спаси опасен удар на Янчо Андреев.

В 50-ата минута Велислав Василев стреля опасно по земя отляво от пряк свободен удар, но вратарят на Фратрия Георги Китанов успя да улови. В 60-ата минута гостите имаха нова възможност за гол. Димитър Буров проби отляво и центрира в наказателното поле на Черно море, където Янчо Андреев успа да засече топката с глава, но за късмет на домакините тя премина встрани от вратата. В 67-ата минута Мартин Банев стреля опасно от дистанция, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на гостите. В 71-ата минута Фратрия имаше нова възможност за гол, но вратарят Християн Славков спаси удара на Денис Васин. Минута по-късно Денис Васин пробва прехвърлящ удар от повече от 30 метра, но топката се отби в напречната греда. В 78-ата минута, след грешка в защитата на гостите топката стигна до Исмаил Иса, който опита прехвърлящ удар, но топката премина встрани от вратата. В 90-ата минута Васил Андони се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Черно море и вкара гол, с който донесе победата на гостите.

По-късно днес Черно море ще изиграе втората си проверка за деня срещу Дунав Русе.

Досега Черно море изигра четири проверки. "Моряците" победиха Фарул в Румъния с 1:0, загубиха с 2:5 от Ботев Пловдив, завършиха 0:0 с Левски, а днес отстъпиха на Фратрия с 0:1.

Към 23:29 на 10.07.2024 Новините от днес