site.btaКрилото на Байерн Сане претърпя операция след края на участието си на Евро 2024

Крилото на Байерн Сане претърпя операция след края на участието си на Евро 2024
AP Photo/Frank Augstein

Крилото на Байерн Мюнхен Лерой Сане е претърпял операция на слабините малко след отпадането на Германия от Евро 2024, съобщи вестник "Билд".

Сане изпитва болки в адукторите от известно време и се наложи да претърпи хирургическа интервенция с надеждата да се възстанови до края на юли.

Въпреки хроничната контузия, Сане беше повикан от треньора Юлиан Нагелсман в състава на Германия за домакинството на Евро 2024. Домакините обаче бяха елиминирани след загуба с 1:2 от Испания след продължения на четвъртфиналите. Сане започна мача срещу Испания, но беше заменен на полувремето поради болка.

Сега той ще се надява да се излекува и да започне сезона с Байерн под ръководството на новия треньор Венсан Компани, когото познава от времето си в Манчестър Сити във Висшата лига.

Към 15:20 на 08.07.2024 Новините от днес