site.btaУругвай елиминира с човек по-малко Бразилия след дузпи на четвъртфинала на Копа Америка

Рафиня от Бразилия в свада с Дарвин Нунес от Уругвай по време на четвъртфинала на Копа Америка. Снимка: АП/Julio Cortez

Уругвай елиминира Бразилия с 4:2 при дузпите след 0:0 в редовното време в последния четвъртфинал на Копа Америка - футболното първенство на Южна Америка, макар и от 74-ата минута да игра с човек по-малко.

Едер Милитао и Дъглаш Луиш пропуснаха от 11-те метра за "селесао", като в първия случай уругвайският вратар Серхио Рочет спаси изстрела на защитника на Реал Мадрид, а халфът на английския отбор Астън Вила улучи градата.

За "небесносините" точни бяха Валверде, Бентанкур, Де Араскаета и Угарте, като пропуск направи Хосе Мануел Хименес. За Бразилия Андреас Перейра и Габриел Мартинели не сбъркаха при дузпите, които се изпълниха веднага след края на редовното време на стадион "Аледжънт" в Лас Вегас, Невада.

В 74-ата минута директен червен картон получи Наитан Нандес от Уругвай. "Урусите", водени от аржентинския селекционер Марсело Биелса, ще срещнат на полуфинала в сряда срещу четвъртък по българско време Колумбия, разгромила по-рано тази нощ Панама с 5:0.

В Глендейл, щата Аризона, точни за колумбийците бяха Джон Кордоба (8), Хамес Родригес от дузпа (15), Луис Диас (41), Ричард Риос (70) и Мигел Борха, също от дузпа (90+4). За Панама цял мач игра доскорошният защитник на Левски Хосе Кордоба, преминал в английския Норич.