site.btaЛевски и Арда не си вкараха гол в контрола

Левски и Арда не си вкараха гол в контрола
Снимка: Владимир Шоков/БТА (ПК)

Левски и Арда завършиха 0:0 в контрола, играна на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов". Това е второ нулево равенство за "сините" в рамките на няколко дни, след като тимът завърши при същия резултат и с Черно море в Правец.

Треньорът на "сините" Станислав Генчев започна с титулярен състав, в който имаше много юноши на клуба - Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Асен Митков, Антоан Стоянов и Марин Петков.

Левски направи няколко атаки в първите минути, които обаче не завършиха с опасен шут към вратата на Анатолий Господинов.

В шестата минута Алекс Колев нанесе диагонален удар към вратата на Арда, който мина покрай десния стълб.

В деветата минута Майкон изведе Фабио Лима зад защитата, но в последния момент Феликс от Арда му изби топката от краката в корнер. След ъгловия удар Колев стреля с глава в аут.

В 16-ата минута Асен Митков изведе с едно докосване Фабио Лима зад защитата на гостите, но ударът на бразилеца бе спасен с крак от вратаря Господинов.

В 24-ата минута Колев от пряк свободен удар стреля в тялото на вратаря на Арда. Малко по-късно Майкон от Левски бе близо до това да си вкара автогол след корнер.

В 43-ата минута Боби Цонев от Арда нанесе силен удар, който премина над напречната греда.
Веднага след това Марин Петков центрира отляво и намери непокрития Асен Митков, който обаче не успя да уцели добре топката и я прати в аут.

На почивката треньорът Генчев пусна още един бразилец на терена - Евертон Бала на мястото на халфа Антоан Стоянов.

В 58-ата минута Кристиан Димитров блокира с крак удар на Чинонсо Офор. Малрко след час игра резервата Евертон Бала се измъкна в наказателното поле и стреля в левия крак, но в тялото на вратаря Петър Петров.

В 70-ата минута появилият се на терена като резерва Тонислав Йорданов от тима от Кърджали стреля от удобна позиция над вратата.

Минута след това Марин Петков направи най-големия пропуск за "сините" след отличен рейд на Евертон Бала.

В 74-ата минута Фадига подаде на Карлос Охене, който стреля във вратаря Петров. След това и Фадига направи пропуск.

В 80-ата минута Преслав Бачев стреля покрай десния стълб на Петров.

В края на мача Алдаир падна в наказателното поле на Арда, но съдията Димитър Буров прецени, че няма дузпа.

Последната контрола на сините преди старта на новия сезон ще бъде срещу израелския Макаби Нетаня другата събота.

Съставът на Левски: Пламен Андреев (46 - Матей Маркович), Патрик-Габриел Галчев (60 - Алдаир), Келиан ван дер Каап (85 - Виктор Любенов), Вендерсон Цунами (85 - Борислав Рупанов), Кристиан Димитров (85 - Дейвид Михалев), Майкон (85 - Кристиян Йовов), Асен Митков (60 - Карлос Охене), Антоан Стоянов (46 - Евертон Бала), Фабио Лима (60 - Асими Фадига), Марин Петков (72 - Асен Чандъров), Александър Колев (72 - Преслав Бачев)

Саставът на Арда: Анатолий Господинов (46 - Петър Петров), Емил Виячки, Милен Стоев, Феликс Ебоа (69 - Бен Азис), Иван Тилев (79 - Иво Казаков), Илкер Будинов (85 - Николай Жеков), Джалал Хюсеинов (85 - Борис Тодев), Борислав Цонев, Борис Тютюков (85 - Бурак), Станислав Иванов (79 - Сарп), Чинонсо Офор (69 - Тонислав Йорданов)

Към 23:23 на 06.07.2024 Новините от днес