site.btaУЕФА определи като правилно решението да не се отсъди дузпа в мача между Испания и Германия

Tom Weller/dpa via AP

Решението на главния съдия да не отсъди дузпа в полза на Германия при ситуацията за игра с ръка на Кукурея е правилно, заявиха от пресслужбата на УЕФА за портала "Атлетик".

"Беше взето правилното решение, тъй като според насоките за съдийството, издадени преди турнира, ръката на Кукурела не е била в неестествена позиция в момента на удара“, е становището на УЕФА.

Ситуацията в 106-а минута предизвика много полемики, след като топката се отби в ръката на Кукурея след удар на Мусиала, но реферът Антъни Тейлър не посочи бялата точка.

Домакинът Германия отпадна на четвъртфиналите след загуба от Испания с 1:2 след продължения.

На полуфиналите отборът на Испания ще играе срещу Франция.

Към 17:30 на 06.07.2024 Новините от днес