site.btaОтпадането ни е болезнено, заяви селекционерът на германския национален отбор Юлиан Нагелсман

AP Photo/Michael Probst

Изказвания след четвъртфиналния мач на Евро 2024 между Испания и Германия (2:1 след продължения):

Юлиан Нагелсман (селекционер на Германия):
"Поздравления за Испания за достигането до полуфиналите в турнира. Мачът беше отворен през първата част. Бяхме по-добри след почивката и след 60-ата минута също бяхме по-силният отбор.

Късният ни изравнителен гол беше напълно заслужен. Допуснахме да ни победят с последния шанс. За съжаление не успяхме да окажем достатъчно натиск по крилата.

Казах на футболистите, че не заслужават да напуснат Европейското първенство. На всички ни липсват семействата ни, но никой от нас не искаше да си тръгне. От началото на последните шест седмици в състава цари много добра атмосфера. Може да се каже, че дадохме всичко, за да спечелим този мач.

Всеки играч, независимо дали е започнал като титуляр или е бил на пейката, даде всичко, което можеше и имаше, за да спечелим мача. Това е болезнено.

Тони Кроос е уникален германски футболист с невероятна кариера. Той със сигурност е един от най-големите играчи на Германия. Всеки знае за неговите успехи, но не всеки познава неговия характер. Той говори с отбора в много труден момент лично за него. Винаги вижда себе си като част от този отбор."

Към 01:20 на 06.07.2024 Новините от днес