site.btaЛевски и Черно море направиха нулево равенство в контрола

Левски и Черно море направиха нулево равенство в контрола
Снимка: levski.bg

Левски и Черно море завършиха 0:0 в контрола, играта на Градския стадион в Правец. "Сините" бяха по-активният отбор и създадоха повече положения пред вратата на варненнци, но не стигнаха до гол. "Моряците" също имаха 2-3 удобни ситуации, които пропуснаха.

В седмата минута Левски направи първа опасна атака, като Майкон изведе Марин Петков отляво, той центрира остро, а таранът Алекс Колев засече топката, но я прати над напречната греда.  Малко след това удар на Петков от "сините" бе блокиран, а при добавката Евертон Бала също стреля над вратата.

В 13-ата минута Майкон бе оставен непокрит отляво и отправи веднага диагонален удар, който премина покрай левия стълб на Пламен Илиев.

В 16-ата минута Алекс Колев свали топката на Марин Петков, който стреля от въздуха, а Илиев спаси. Веднага след това Дуду от "моряците" отправи опасен удар, който бе избит от Пламен Андреев в корнер.

В 23-ата минута Евертон Бала нанесе остър удар по диагонал, който бе избит от вратаря Илиев в ъглов удар. Малко по-късно Охене от Левски фаулира Дани Мартин, който имаше нужда от лекарска помощ, но продължи мача.

В 34-ата минута Асими Фадига бе изведен добре от Алдаир, но стреля силно покрай вратата.

В последната минута на първата част Алекс Колев пресече пас на защитата на Черно море, надбяга Влатко Дробаров, но стреля право в тялото на Илиев. Веднага след това шут на Цунами излезе в корнер след рикошет.

На почивката влезе в игра новият вратар на Левски Матей Маркович, който записа неофициален дебют за тима.

В началото на второто полувреме Кристиан Димитров стреля с глава над вратата след изпълнение на корнер. Малко по-късно и Ван дер Каап стреля с глава в аут.

В 63-ата минута Исмаил Иса бе изведен отдясно и стреля остро в близкия ъгъл, като Маркович изби в корнер, което предизвика аплодисментите на "сините" фенове.

В 65-ата минута Станислав Генчев смени на практика целия си отбор, като на терена не остана никой от титулярите, започнали срещата.

В 69-ата минута Патрик-Габриел Галчев, който взе капитанската лента от Цунами, центрира хубаво отляво, а Асен Чандъров стреля с глава, но право в ръцете на Илиев. Чандъров пропусна още едно положение след това.
Николай Златев също направи пропуск за Черно море.

Левски ще направи последната си тренировка от лагера в Правец утре и се прибира в София, където ще продължи подготовката до старта на първенството. отборът на Станислав Генчев ще има още две контроли - с Арда и израелския Макаби Нетаня.

Черно море ще играе с израелския Апоел Беер Шева във втория кръг на Лигата на конференциите. Апоел победи днес полския Ленчна с 4:1 в контрола.

Съставът на Левски: Пламен Андреев (46 - Матей Маркович), Кристиан Димитров (65 - Виктор Любенов), Келиан ван дер Каап (65 - Борислав Рупанов), Вандерсон Цунами (65 - Джавад Ел Джемили), Алдаир (65 - Патрик-Габриел Галчев), Майкон (65 - Дейвид Михалев), Карлос Охене (46 - Антоан Стоянов), Асими Фадига (65 - Патрик Мислович), Марин Петков (65 - Асен Чандъров), Евертон Бала (65 - Фабио Лима), Александър Колев (46- Преслав Бачев)

Съставът на Черно море: Пламен Илиев, Виктор Попов (Цветомир Панов), Живко Атанасов (Пламен Аршев), Влатко Дробаров (Росен Стефанов), Дани Мартин (Константин Грахльов), Васил Панайотов (Берк Бейхан), Начо (46 - Даниел Димов), Мартин Милушев (Едгар Пашеко), Дуду (56 - Николай Костадинов), Исмаил Иса (Велислав Василев), Андреяс Калкан (46 - Николай Златев)

Към 22:43 на 03.07.2024 Новините от днес