site.btaРадулов стартира с победа на турнир по тенис в Испания

Радулов стартира с победа на турнир по тенис в Испания
Илиян Радулов снимка: БТА/архив

Българинът Илиян Радулов стартира с победа участието си на турнира по тенис на клей в Гечо (Испания) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Квалификантът Радулов надделя над представителя на домакините Карлос Дивар с 6:2, 3:6, 6:1 в двубой, продължил 2:12 часа.

19-годишният българин реализира ранен пробив и поведе с 3:1 по пътя си към успеха в първия сет, но през втората част допусна изоставане от 1:4 и Дивар изравни резултата. В решаващия трети сет Радулов взе първите пет гейма, с което предреши мача.

Той ще срещне поставения под номер 2 Игнасио Бусе (Перу) за място на четвъртфиналите.