site.btaАнгличани ще ръководят първите два четвъртфинала на Евро 2024

Англичани ще ръководят първите два четвъртфинала на Евро 2024
Антъни Тейлър. снимка: AP Photo/Hassan Ammar

Английските съдии Антъни Тейлър и Майкъл Оливър ще ръководят първите два четвъртфинала на Европейското първенство в Германия, обявиха от УЕФА.

Антъни Тейлър получи срещата между домакина Германия и Испания, която ще се проведе на 5-и юли в Щутгарт от 19:00 часа българско време. Помощници на Тейлър ще бъдат Гари Безуик и Адам Нън. Четвърти съдия е Иван Кружляк от Словакия, а друг англичанин – Стюърт Атуел ще отговаря за системата за видеоповторения (ВАР).

Майкъл Оливър – другият представител на Англия в реферския апарат, получава мача Португалия – Франция. Двубоят също е на 5-и юли, но от 21:00 часа в Хамбург. Негови помощници на страничните линии са Стюърт Бърт и Дан Кук, а четвърти съдия е Шимон Марчиняк (Полша). ВАР-съдия е Пол ван Букел от Нидерландия.

Любопитното е, че до момента Тейлър ръководи два мача на Европейското първенство, като и двата завършиха при резултат 0:0. Той беше главен съдия на Нидерландия – Франция и Украйна – Белгия в груповата фаза, както и четвърти съдия на Испания – Хърватия (3:0).

Майкъл Оливър се превърна в доста по-обсъждана фигура на този турнир, особено след решенията на осминафинала Германия – Дания (2:0). Британецът отмени гол за датчаните за буквално за микроскопична засада, а секунди по-късно отсъди дузпа за Германия, от която домакините поведоха в резултата. За Оливър иначе четвъртфиналната среща ще бъде последна по всяка вероятност. В груповата фаза той беше главен на Испания – Хърватия (3:0) и на Словакия – Украйна (1:2).

Към 16:26 на 03.07.2024 Новините от днес