site.btaИспанка детронира Вондроушова на "Уимбълдън" с първата си победа в Големия шлем, Рибакина се класира за втория кръг

Джесика Манейро се радва след победата над Маркета Вондроушова снимка: AP/Kirsty Wigglesworth

Миналогодишната шампионка Маркета Вондроушова (Чехия) отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставената под номер 6 Вондроушова изненадващо загуби испанката Джесика Манейро с 4:6, 2:6 за 67 минути.

21-годишната Манейро, 83-а в световната ранглиста, спечели първия сет с ключов пробив в седмия гейм, а във втората част взе ранен аванс от 3:1 и до края доминираше.

Така испанката записа първа победа при третото си участие в основна схема на турнир от Големия шлем.

Победителката на "Уимбълдън" през 2022 година Елена Рибакина (Казахстан) пък нямаше особени проблеми на старта и елиминира румънската квалификантка Габриела Рузе с 6:3, 6:1.

Четвъртата в схемата Рибакина допусна ранно изоставане от 0:2, но след това спечели 11 гейма по пътя си към победата за 70 минути на корта.

Така във втория кръг тя ще срещне германката Лаура Зигемунд, която започна с успех над украинката Катерина Байнл с 6:4, 6:1.