site.btaГермания започна подготовка за четвъртфинала с Испания, Джан пропусна тренировката

Емре Джан снимка: Christian Charisius/DPA via AP

Германският национален отбор по футбол стартира днес подготовка за четвъртфиналния си мач от Европейското първенство срещу Испания без полузащитника Емре Джан, съобщи ДПА.

30-годишният футболист на Борусия (Дортмунд) бе единственият липсващ играч от 26-членната група на днешната тренировка в Херцогенаурах, като от щаба посочват преумората на играча като причина за отсъствието му.

Това беше първото занимание за Маншафта след победата с 2:0 в осминафинала срещу Дания в събота, след която на футболистите бе дадена двудневна почивка преди сблъсъка с "Ла Фурия Роха".

Джан се очаква да бъде готов за двубоя в петък в Щутгарт. Централният защитник Джонатан Та прави всичко възможно да се пребори за титулярно място, след като пропусна осминафиналния мач с Дания поради натрупани жълти картони. Неговият заместник Нико Шлотербек изигра силен двубой и селекционерът Юлиан Нагелсман се колебае кой да заеме мястото в центъра на отбраната до Антонио Рюдигер.

Другите две дилеми пред Нагелсман за стартовите 11 са свързани с Максимилиан Мителщед и Флориан Вирц, които не играха срещу "Червения динамит". Мителщед беше заменен от Давид Раум, а на мястото на Вирц беше предпочетен Лерой Сане.

Испания е единственият отбор на Евро 2024 в Германия, който е спечелил всичките си четири двубоя дотук в тунира и именно затова изглежда като лек фаворит преди срещата с домакините. Но бившият германски национален вратар Йенс Леман залага на Бундестима.

"Като качество може би са малко по-добри от нас, но те са твърде ниски на ръст и са много неопитни", коментира 54-годишния Леман в коментар за Велт ТВ.