site.btaПетата поставена Джесика Пегула стартира с лесна победа на "Уимбълдън"

Петата поставена Джесика Пегула стартира с лесна победа на "Уимбълдън"
снимка: AP Photo/Alberto Pezzali

Петата поставена Джесика Пегула се класира за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Американката победи лесно сънародничката си Ашлин Крюгер с 6:2, 6:0  за 49 минути под мрачно небе в Лондон.

Пегула, четвъртфиналистка от миналата, поведе с 4:0 след 10 само минути игра и до края доминираше.

20-годишната Крюгер не успя да се противопостави по никакъв начин при първото си участие в основната схема на "Уимбълдън", а във втория сет дори не спечели гейм. Тя завърши с 29 непредизвикани грешки в мача.

"Познавам Ашлин доста добре и знам, че тя може просто да започне да удря силно, когато и да е, така че моята цел беше да взема аванс с по-голяма преднина", каза победителката.

Пегула, 30-годишна, очаква във втория кръг победителката от двубоя между първата ракета на България Виктория Томова и номер 40 в ранглистата Синюй Ван (Китай). Двубоят е прекъснат в началото на втория сет заради дъжд при резултат 7:6(4), 0:1 за Ван.

Към 16:19 на 02.07.2024 Новините от днес