site.btaЦСКА надигра Берое и записа четвърта победа в контролите от лятната подготовка

ЦСКА надигра Берое и записа четвърта победа в контролите от лятната подготовка
Снимка: Никола Узунов/БТА

ЦСКА победи Берое Стара Загора с 3:0 в контролна среща, играна на спортен комплекс "Евима" в град Банско.

Точни за "червените" бяха Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц до почивката и младият Алесандро Николовв 64-ата минута.

Това е трета победа за ЦСКА на лагера в Банско след успехите срещу румънския Политехника Яш с 2:1 и Крумовград с 2:0 и общо четвърта от началото на подготовката след успеха срещу Беласица с 2:0 в първата контрола на базата в Панчарево.

Двубоят срещу Берое пропуснаха Марселино Каресао, който има лек здравословен проблем, Густаво Бусато, който получава почивка и Мартин Стойчев, който лекува тежка контузия в коляното. Брадли де Нойер също не взе участие в срещата поради треньорско решение.

В стартовия състав на треньора Томислав Стипич започнаха четирима играчи от школата на клуба - Християн Петров, Петко Панайотов, Марк-Емилио Папазов и Георги Чорбаджийски.

Двубоят започна с натиск за ЦСКА и още в 13-а минута норвежецът Тобиас Хайнц изведе сънародника си Джонатан Линдсет и той хладнокръвно реализира за 1:0.

Само четири минути падна втори гол за ЦСКА отново след норвежка комбинация. Този път Линдсет подаде на Хайнц и вторият отбеляза с майсторски шут от въздуха.

Берое имаше стопроцентова ситуация да намали резултата в 33-а минута, когато Каетано се озова сам срещу вратаря Евтимов, но играчът на старозагорци стреля покрай левия страничен стълб.

Отличилият се с гол и асистенция за ЦСКА Тобиас Хайнц бе сменен от юношата Наско Цеков в 38-а минута, като вероятно причина за ранната смяна е контузия на норвежеца.

В 64-а минута новото попълнение Иван Тасев проби по дясното крило и центрира остро, отбраната на Берое не успя да изчисти добре топката и младият Николов реализира с фронтален удар за 3:0..

68-ата минута двата отбора се спречкаха и главният съдия изгони с директни червени картони Саломони от Берое и Шопов от ЦСКА. След това още един състезател на "заралии" напусна терена, но заради втори жълт картон.

Следващата контрола на "червените" е на 5 юли срещу израелския Макаби Петах Тиква.

Стартов състав на ЦСКА: Димитър Евтимов, Тибо Вион, Браян Кордоба, Християн Петров, Сейни Санянг, Джонатан Линдсет, Петко Панайотов, Георги Чорбаджийски, Улаус Скаршем, Тобиас Хайнц (38-Наско Цеков), Марк-Емилио Папазов (Марин Орлинов, Лъчезар Иванов, Емануел Шакич, Асен Дончев, Амос Юга, Станислав Шопов, Юлиан Илиев, Алесандро Николов, Иван Тасев, Симеон Александров, Матиас Фаетон).

Към 02:16 на 02.07.2024 Новините от днес