site.btaФутболната федерация на Чили се оплака от съдийството на Копа Америка

Футболната федерация на Чили се оплака от съдийството на Копа Америка
Снимка: АР/John Raoux

Футболната федерация на Чили се оплака от съдийството на Копа Америка, предаде "Ройтерс". Националният отбор на страната отпадна от надпреварата, след като завърши 0:0 срещу Канада в последния си мач от група "А", завършвайки на трето място с 2 точки.

Ключов момент в срещата бе 27-а минута, когато Габриел Суасо беше изгонен с втори жълт картон от арбитъра Вилмар Ролдан, а малко по-късно колубмийският рефер не даде дузпа за чилийците, след като Родриго Ечеверия бе ударен с лакът в лицето от канадски бранител.

От федерацията на Чили поискаха съдията да бъде отстранен от международни състезания заради "очевидни грешки".

"Настояваме Вилмар Ролдан да бъде наказан. Той взе изключително спорни решения, които ни изхвърлиха от турнира. Грешките му бяха очевидни, а поведението му грозно", казаха от организацията.

Чили отпадна от надпреварата без да отбележи попадение, което се прие в страната за едно от най-разочароващите представяния в историята на тима. От групата за четвъртфиналите се класираха защитаващият титлата си Аржентина с пълен актив от 9 точки и Канада с 4 точки.