site.btaГабриела Петрова спечели титлата на троен скок при жените на Държавното първенство по лека атлетика във Велико Търново

снимка: БФ Лека атлетика

Габриела Петрова спечели титлата на троен скок при жените на Държавното първенство по лека атлетика, което се провежда на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Състезателката на Локомотив Пловдив, която днес празнува своя 32-и рожден ден, записа 14.01 метра в последния си шести опит.

В спринта на 100 метра при мъжете първи е Христо Илиев от Михаил Желев (Сливен) с личен рекорд от 10.31 секунди. След него завършиха Денис Димитров (Тракия 96, Пловдив) с 10.46 и Никола Караманолов (ЛК Радио 999) с 10.53 секунди.

При жените в тази дисциплина триумфира Кристен Радуканова (Атлетик София) с личен рекорд от 11.55 секунди. Тя в и златото с щафетата на Атлетик София на 4 по 100 метра.

Втора на 100 метра остана Мила Димитрова (Енерджи, Пловдив) с 11.87, а трета се нареди Симона Стоянова (КЛАСА) с 12.25 секунди.

Андреа Савова от Локомотив Русе стана шампионка на 400 метра с личен рекорд от 54.14 секунди, а при мъжете в тази дисциплина триумфира Тодор Тодоров (Академик, София) с 47.37.

На 100 метра с препятствия златото взе Ива Деливерска (СКЛА Енерджи, Пловдив) с най-добро постижение в кариерата си от 13.77 секунди, а при мъжете първи е Станислав Станков (Супер спорт, Варна) с 14.07 секунди.

Лиляна Георгиева (СК Актив 2013, Пловдив) беше най-бърза на 1500 метра с 4:27.20 минути, а на 3000 стипълчейз Силвия Георгиева (СК Актив 2013, Пловдив) спечели златното отличие с личен рекорд от 11:06.10 минути.

При мъжете на 1500 метра първи е Мартин Балабанов с 3:55.55 минути, на троен скок шампион стана Лъчезар Вълчев с 16.08 метра, а на чук поредна титла завоюва Валентин Андреев със 70.64 метра.

Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени завършва в неделя. В надпреварата участват 475 състезатели.

Всички шампиони от първия ден на Държавното първенство по лека атлетика във Велико Търново:
диск: Ивелина Милкова - 46.11 метра
щафета 4 по 100 метра: Атлетик София (Кристина Петкова, Анна Бела Видолова, Ивайло Дитовска, Кристен Радуканова) - 47.55 секунди

диск: Деян Гемижев - 55.43 метра
щафета 4 по 100 метра: Академик (Тодор Тодоров, теодор Сопотски, Веселин Живков, Атанаси Стоянов) - 41.60 секунди

Към 15:58 на 30.06.2024 Новините от днес