site.btaМакс Ферстапен спечели категорична победа в квалификацията за Гран при на Австрия от Формула 1

Снимка: AP Photo/Darko Bandic

Макс Ферстапен (Нидерландия, Ред Бул) спечели квалификацията за Гран при на Австрия от Формула 1, след като победи следващото най-добро време с цели четири десети от секундата. На него завърши Ландо Норис (Великобритания, Макларън), който ще бъде основния съперник на световния шампион и в неделния старт.

Ферстапен водеше в голяма част от третата квалификация, но подобри и собственото си време с 1:04.314 минути. Норис остана на 0.404 пасив, а Джордж Ръсъл (Великобритания, Мерцедес) завърши на трето място с 1:04.840.

Карлос Сайнс (Испания, Ферари) спечели четвъртото място пред Люис Хамилтън (Великобритания, Мерцедес. Шарл Льоклер (Монако, Ферари), който във финалната си обиколка излезе извън очертанията на трасето, ще стартира от шестото място. Същото направи и Оскар Пиастри (Австралия, Макларън), който остана на седма позиция.

Серхио Перес (Мексико, Ред Бул), Нико Хюлкенберг (Германия, Хаас) и Естебан Окон (Франция, Алпин) взеха последните три места в последната квалификация.