site.btaЯнко Илиев достигна до финала на Европейското първенство по бокс за юноши и девойки

Янко Илиев (вляво) се класира за четвъртфиналите на световното първенство по бокс за юноши и девойки в Ереван. снимка БФБокс

Янко Илиев ще боксира на финала на Европейското първенство за юноши и девойки в Сараево, Босна и Херцеговина. Под наставленията на Детелин Далаклиев и Пейчо Багдатов той ще атакува златото в неделя в категория до 54 килограма.

Илиев си проправи път към финалите, след като не остави шанс за руснака Максим Чаплигин. Младият български талант срази съперника си с 5:0 гласа и на 30 юни ще се изправи срещу арменеца Тигран Овсепян за златния медал.

Останалите боксьори на България спечелиха 5 бронзови отличия. При юношите Антонио Дамянов (50 кг) отстъпи на Арно Дарчинян (Армения), Джан Ахмедов (57 кг) загуби от руснака Павел Кондрашов, а Владимир Давидов (60 кг) беше спрян в здрава битка от Мартин Сахакян (Армения).

Девойките, водени от Стойка Кръстева, също осигуриха 2 бронзови отличия. Роберта Хаджийска (46 кг) отстъпи с 1:4 гласа в много равностоен мач на арменката Сюзана Ишханян, а Цветомира Владимирова (+80 кг) беше спряна от литовката Евелина Лесчик.

Към 14:18 на 30.06.2024 Новините от днес