site.btaНикола Цолов е начело в престижна класация във Формула 3

Никола Цолов е начело в престижна класация във Формула 3
снимка: Autosport Bulgaria

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов води в класирането по брой обиколки начело на колоната през първата половина на сезона. Статистиката беше обявена от Формула 3 преди състезателния уикенд на „Ред Бул Ринг” тази седмица.

Никола Цолов (ART Grand Prix) е водил в 38 тура тази година, като основен принос за този резултат има победата му в спринтовото състезание в Монте Карло, където той беше начело от старта до финала в продължение на 23 обиколки. Тази година Цолов записа първата си победа във Формула 3, досега има точки в три състезания и повреда го лиши от победата в спринта в Бахрейн, където завърши 4-и.

Втори и трети в тази класация са двамата пилоти на Prema Габриеле Мини с 27 обиколки начело и Арвид Линдблад с 25. А водачът в класирането във Формула 3 Леонардо Форнароли (Trident) е 8-и с 16 обиколки начело на колоната.

Този уикенд на „Ред Бул Ринг” предстои шестият кръг от сезона във Формула 3 – вторият пореден уикенд от серията от три, която приключва на „Силвърстоун” на 5-7 юли.

Към 19:29 на 30.06.2024 Новините от днес