site.btaПанама с обрат срещу САЩ, Уругвай постигна убедителен успех срещу Боливия на Копа Америка

снимка: Atlanta Journal-Constitution via AP

Панама победи домакина на Копа Америка САЩ с 2:1, а Уругвай разгроми Боливия с 5:0 в срещите от втория кръг на група С на турнира.

Успехът на практика класира уругвайците за четвъртфиналите,  докато победата на Панама в другия мач завърза битката за второто място в групата.

Уругвай е лидер с 6 точки, Панама и САЩ делят втората позиция с по 3, а Боливия е на дъното без спечелена точка.

Факундо Пелистри откри резултата в 8-ата минута след центриране на Араухо, а в 21-а минута нападателят на Ливърпул Дарвин Нунес удвои преднината на Уругвай.

През втората част Максимилиано Араухо, Федерико Валверде и Родриго Бентанкур дооформиха убедителната победа на "урусите".

Значително по-оспорван бе другият мач в групата между Панама и САЩ. Още в 18-а минута "янките" останаха с 10 души след червен картон на нападателя на Ювентус Тимъти Уеа, но въпреки това, САЩ поведе с гол на Фоларин Балогун в 22-а минута.

Панамците изравниха чрез Сесар Блекман в 26-а минута и стигнаха до пълен обрат с гол на Хосе Фахардо в 83-а минута.

Две минути преди края численото равенство на терена бе възстановено след червен картон на Адалберто Караския.

Цял мач за Панама игра бившият защитник на Левски Хосе Кордоба, който от новия сезон ще носи екипа на английския Норич.