site.btaВозняцки продължава на четвъртфиналите на турнира по тенис в Бад Хомбург, съперничката на Виктория Томова ще стане ясна утре

снимка: AP Photo/Ryan Sun

Бившата лидерка в световната ранглиста Каролине Возняцки (Дания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева УТА 500 в Бад Хомбург (Германия) с награден фонд 802 237 евро.

Возняцки победи 36-a в класацията на УТА рускиня Вероника Кудерметова с 6:2, 6:4 за 84 минути.

Миналото лято датчанката се завърна в тениса и изигра три турнира след тригодишна пауза, по време на която роди двете си деца Оливия и Джеймс. Возняцки има по-натоварена програма тази година и сега е на втория четвъртфинал след завръщането си след този на УТА 1000 в Индиън Уелс.

Катержина Синиакова (Чехия) и Ема Наваро (САЩ) също продължават на четвъртфиналите.

Защитаващата титлата си Синиакова доигра двубоя си от втория кръг срещу поставената под номер 3 Людмила Самсонова (Русия) и спечели с 6:3, 6:7(3), 6:3.

Играта беше спряна през нощта при 2Л2 във втория сет и световната номер 27 Синиакова загуби частта след тайбрек след подновяването, но издържа в третия, за да спечели седмия си пореден мач на турнира.

Чехкинята, която също достигна до финала в Бад Хомбург през 2021 година, ще се изправи срещу Дона Векич (Хърватия) на четвъртфиналите. Синиакова победи Векич в четири от петте им срещи в кариерата, включително на трева в квалификациите в Бирмингам през 2016-а.

Поставената под номер 3 Наваро победи сънародничката си Пейтън Стърнс с 6:4, 6:1 за 66 минути, за да продължи напред.

Миналата година Наваро достигна до първия си полуфинал в кариерата на УТА на сингъл в Бад Хомбург под номер 60 в света, преди да загуби от бъдещата шампионка Синиакова. 12 месеца по-късно тя вече е 19-а в световната ранглиста. Американката ще бъде съперничка на Возняцки на четвъртфиналите. Това ще бъде първата им среща.

Рускинята Диана Шнайдер елиминира Даяна Ястремска (Украйна) с 6:2, 6:2. В следващия кръг тя ще играе с Паула Бадоса (Испания).

Двубоят между Анна Блинкова (Русия) и номер 4 в схемата Беатрис Адад Мая (Бразилия) беше прекъснат във втория сет и ще се доиграе утре. Победителката ще срещне на четвъртфиналите българката Виктория Томова.

Към 00:43 на 30.06.2024 Новините от днес