site.btaАржентина се класира за четвъртфиналите на турнира Копа Америка

Аржентина се класира за четвъртфиналите на турнира Копа Америка
Снимка: АР/Julia Nikhinson

Аржентина се класира за четвъртфиналите футболния турнир Копа Америка. Световните шампиони победиха с минималното 1:0 Чили в среща от втория кръг в група "А" на континенталната надпревара и с пълен актив от 6 точки водят в класирането, а с това си гарантираха и продължаване в директните елиминации.

Единственото попадение в срещата бе дело на Лисандро Мартинес, който отбеляза отблизо малко преди края на редовното време,  след като се възползва от лошо позициониране на противниковата отбрана.

Старши треньорът на Аржентина Лионел Скалони коментира емоциите в лагера след успеха и обясни причините за това, че на този етап не разчита на една от младите си звезди Алехандро Гарначо от Манчестър Юнайтед.

"Трябва да балансираме игровия си план. Понякога е възможно да има известно нарушаване и трудности, но обичайно аз знам как да ги преодолея.  Ще определяме стратегията си спрямо различните опоненти, които ще срещаме в надпреварата. Аз също искам да видя Алехандро Гарначо в игра, планирах да го пусна няколко пъти, но срещите тръгнаха в друга посока и и не открих подходящо време", каза специалистът.

В друг мач от групата Канада победи с 1:0 Перу, записвайки първи успех в състезанието. Автор на попадението четвърт час преди края бе звездата на френския Лил Джонатан Дейвид, който през изминалата кампания отбеляза 19 попадения в 34 мача. Перуанците останаха с човек по-малко в 59-ата минута, когато Мигел Араухо беше изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Джейкъб Шафълбърг. С числен превес северноамериканците се възползваха и Дейвид вкара при контраатака след асистенция на Шафълбърг.

Канада е втори с 3 точки, пред Перу и Чили с по 1.