site.btaГерманският национал Роберт Андрих сравни Германия с Байер Леверкузен

Германският национал Роберт Андрих сравни Германия с Байер Леверкузен
Снимка: АР/Darko Vojnovic

Германският национал Роберт Андрих сравни представянето на Бундестима с това на Байер Леверкузен. "Аспирините" станаха шампиони в Бундеслигата, като голяма част от победите им дойдоха с късни попадения.

Снощи воденият от Юлиан Нагелсман национален отбор на Германия успя да стигне до равенство 1:1 срещу Швейцария, след като Никлас Фюлкруг отбеляза в заключителните секунди на сблъсъка.

"Този гол много ми напомня на играта в клубния ми Байер Леверкузен. Това е типичен манталитет за клуба, да вкараш ключово попадение в последната секунда. Приликата не може да бъде отречена. Това е начин на мислене", каза той, цитиран от ДПА.

Германия се класира за осминафилите, като оглави класирането в своята група. На последното европейско първенство домакините отпаднаха в тази фаза на турнира. Тогава те отстъпиха с 0:2 от Англия.

29-годишният Андрих е част от водения от Шаби Алонсо тим на Байер. Той като изигра ключова роля за историческата първа титла на отбора от Рейн-Вестфалия в Бундеслигата.

Към 10:00 на 02.07.2024 Новините от днес