site.btaЛудогорец постигна втора победа на лагера в Австрия, Ивайло Чочев вкара единствения гол

снимка: БТА/Мехмед Азиз

Лудогорец постигна втора победа в контролните си срещи в Австрия, след като днес надделя над Слован (Братислава) с 1:0. Единственото попадение за българския тим вкара Ивайло Чочев в 59-ата минута.

Преди три дни "орлите" разгромиха словенския Приморие (Айдовчина) с 5:0. Но както тогава, така и сега групата на разградчани беше доста скромна. Новото попълнение от Швеция Едвин Куртулуш не взе участие в мача, но също така не игра и Дерой Дуарте, също нов играч.

Срещата се забави с 35 минути заради катастрофа в тунел, която прати в голямо задръстване автобуса на словаците. Във втори пореден път мач като титуляр започна Тодор Неделев, който се отчете с 2 асистенции в първата контрола. В състава на Слован Братислава личаха имената на бившия играч на Тотнъм Кевин Вимер, бившите словашки национали Владимир Вайс, който е син на треньора на грана, както и Роберт Мак, както и грузинецът Джаба Канкава.

В първите минути двата тима действаха по-внимателно, като си размениха по един удар. В 12-ата минута арменецът Тигран Барсегян проби добре отдясно и стигна до позиция, но не блокиран в последния момент. В 25-ата минута Педро Нареси изненадващо се озова на добра позиция, но не успя да нанесе хубав изстрел. Пет минути след това Аслак Фон Витри качи топката на главата на Руан, който стреля добре, но в гредата. В 32-ата минута Тодор Неделев стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на Слован Търновски спаси с една ръка. Само няколко секунди след това Неделев отново се пробва от фаул, но пак стражът изби. До края на първото полувреме Неделев стреля още веднъж, този път от игра, но неточно.

На почивката Георги Дерменджиев замени 8 от своите играчи, като остави в игра само тримата си халфове – Чочев, Нареси и Неделев. Именно Ивайло Чочев откри резултата след много хубава българска комбинация. Спас Делев подаде наляво към Недялков, той потърси Тодор Неделев, който обаче не успя да отиграе и Чочев с левия крак не остави шансове на стража на Слован Братислава – 1:0 в 60-ата минута. Седем минути след това Тисера направи 2:0. Голът обаче бе отменен заради доста спорна засада, маркирана на Тисера. Появилият се през второто полувреме Антон Недялков върна топката по-назад, а след това тя бе отиграна от защитник на Слован, който изведе Тисера и той вкара.

В 78-ата минута Георги Дерменджиев получи лоша новина. При опит за спринт Спас Делев получи разтежение и веднага бе заменен от Раи Насименто. Тепърва ще се уточнява колко време няма да играе опитният футболист. Очакванията са той да се подложи на ядрено-магнитен резонанс утре.

Състав на Лудогорец: Серджио Падт, Георги Терзиев, Оливие Вердон, Дени Групер, Аслак Фон Витри, Педро Нареси, Ивайло Чочев, Тодор Неделев, Руан Круз, Рик Джонатан, Кайо Видал (второ полувреме: Хендрик Бонман, Ноа Сонко-Сундберг, Диниш Алмейда, Антон Недялков, Франсиско Гомес-Сон, Методий Стефанов, Елисей Съров, Матиас Тисера, Бърнард Текпетей, Спас Делев, Раи Насименто)

Към 05:24 на 07.07.2024 Новините от днес