site.btaЖенският национален отбор по баскетбол победи тима до 20 години в първата контрола

снимка БТА

Женският национален отбор на България по баскетбол победи тима за жени до 20 години с 93:89 в контролна среща, играна в "Арена Ботевград". Двубоят е част от подготовката на 20-годишните за Европейското първенство в Дивизия B, което ще се проведе в периода 6-14 юли в София.

Двата тима ще премерят сили още веднъж, като втората проверка е в неделя от 16:00 часа отново в Ботевград.

Мачът започна равностойно. Постепенно баскетболистките на Таня Гатева взеха 6-7 точки аванс, но след силни финални минути на частта съперникът обърна за 22:21. Женският национален отбор бързо си върна водачеството и бе напред почти през цялата втора четвърт, без обаче да се откъсне с по-солидна преднина, и почивката дойде при 48:42 в негова полза.

След паузата тимът на Преслав Пешев за кратко скъси дистанцията само на 2, но преди решителната четвърт разликата в полза на жените вече бе двуцифрена – 72:60. Авансът им достигна и до 15 и макар момичетата до 20 години да не се отказаха и да заличиха голяма част от пасива си в края, до обрат не се стигна.

Борислава Христова беше най-резултатна за жените с 26 точки. Гергана Иванова отбеляза 19, със 17 точки завърши Александра Петрова.

За състава до 20 години Деана Стояновска реализира 26 точки, 23 Яна Карамфилова, а 12 добави Ивана Бонева.

Към 19:29 на 30.06.2024 Новините от днес