site.btaОБНОВЕНА България завърши със загуба от Аржентина участието си във Волейболната лига на нациите

Националният отбор на България приключи със загуба участието си във Волейболната лига на нациите.

В 12-ия си двубой в турнира българите отстъпиха с 0:3 (22:25, 17:25, 20:25) гейма на Аржентина в "Арена Стожице" в Любляна.

По този начин българският отбор завършва с 3 победи и 9 загуби и с актив от 8 точки ще финишира на 14-о място, освен ако Иран не запише чиста победа над Германия в последния си мач. Тогава българите биха останали на предпоследното 15-о място.

Селекцията на Джанлоренцо Бленджини направи един от най-слабите си мачове в днешния ден и в нито един момент не затрудни особено бронзовия медалист от последните Олимпийски игри в Токио.

И в трите гейма България изоставаше през цялото време в резултата, като единственото изключение бе началото на втория гейм. В него няколко добри атаки на диагонала Венислав Антов, както и няколко блокади позволи на националите да поведат с 9:6 и 12:10 точки, но в момента, в който Аржентина започна да натиска със сервис, това разби играта на българите.

Най-резултатен за българския отбор в срещата бе Антов с 13 точки. Георги Татаров добави още 8 точки, а Алекс Грозданов завърши с 6 точки.

За Аржентина Бруно Лима и Лусиано Висентин отбелязаха по 14 точки.

С победата волейболистите на Марсело Мендес излязоха на осмо място в класирането с 6 победи и 6 загуби и ще се класират за финалната фаза на турнира, ако Куба загуби в последния си мач от Полша, а Сърбия отстъпи и на Полша, и на Словения.

"Стоим близо, но виждате, че сме по-млади и допускаме грешки при някои топки, при по-дългите разигравания и на сервис", заяви Бленджини след края на мача.

"Загубихме и разбира се, че няма как да сме щастливи. Но това е само началото за нашия отбор и ние ще се опитаме да се подобряваме - коментира националът Самуил Вълчинов. - Не е лесно да загубиш три поредни мача с 0:3. Нашата настройка винаги е да печелим и даваме най-доброто от себе си, но трябва да приемем това, което се случва сега. Разбира се, че искам да видя различна България догодина. Може би сега не сме на топ ниво, но трябва да продължим да работим и да тренираме, за да го достигнем."

Към 13:55 на 17.07.2024 Новините от днес