site.btaГеорги Лумпаров е победител в общия старт на Държавния личен и отборен шампионат по колоездене на шосе в Каспичан

Държавнен личен и отборен шампионат по колоездене на шосе се проведе в Каспичан. Снимка: Община Каспичан, архив.

Георги Лумпаров спечели общия старт за мъже елит и мъже под 23 години на Държавния личен и отборен шампионат по колоездене на шосе в Каспичан. Той премина дистанцията от 154.8 км за 3:59.41 часа.

Първа в категория жени елит завърши Ивана Тонкова. Тя измина 80.4 км в общия старт днес за 2:29.20 часа, съобщи за БТА главният съдия на състезанието Ивайло Делийски.

Първи при юношите старша възраст шампион е Николас ван дер Мерве. Той записа време 3:28.32 часа за 117.6 км.

Както БТА съобщи, вчера в бягането по часовник Емил Стойнев от колоездачен клуб Витоша завърши първи в категория мъже елит. Припомняме че в категория жени елит първа в бягането по часовник е Гергана Стоянова от колоездачен клуб Васил Левски. При мъжете до 23 години първи финишира Йордан Петров от Хемус-1896. При юношите старша възраст в бягането по часовник победител е Николас ван дер Мерве от колоездачен клуб Васил Левски.

Общо 99 колоездачи се включиха в Държавния личен и отборен шампионат по колоездене на шосе. Сред тях са състезатели от отборите Несебър, НСА, Спортен клуб Палашев, Santa Margalida, Lotus Team, NIPPO EF Martigues, Янтра – исполин, спортен колоездачен клуб Спринт, колоездачен клуб „Лястовица“ – 1905“, Траяна, Черноморец – Бургас, колоездачен клуб Витоша, колоездачен клуб Варна, колоездачен клуб Васил Левски, CC Van Mossel Heist/Belgium, K2 Women Team A.S.D, Omega Team, Doltcini I Pro Team, Цар Симеон, Hemus - 1896, VC Meilen Switzerland, Печенеги.

Към 11:17 на 07.07.2024 Новините от днес