site.btaЕлена Рибакина се отказа поради болест на четвъртфинала срещу Виктория Азаренка на тенис турнира в Берлин

Снимка: AP Photo/Aurelien Morissard

Тенисистката от Казахстан Елена Рибакина се отказа още в началото на четвъртфиналния си мач срещу Виктория Азаренка от Беларус на турнира на трева в Берлин УТА 500. В първия сет Рибакина губеше в резултата с 1:3 гейма и при свой сервис и 15:15 шампионката от "Уимбълдън" през 2022 седна директно на пейката и не продължи мача заради болест на корт "Щефи Граф". Тя закри лицето си с ръце, не поиска медицинска помощ и след 40 секунди се прибра в съблекалните.

25-годишната Рибакина, която е номер 4 в света в момента, вече се отказа заради болест на турнира в Рим миналия месец, точно преди "Ролан Гарос", където все пак стигна до четвъртфинал.

На "Уимбълдън" тя ще се опита да се класира във финалното каре, след като преди години отпадна преди тази фаза от тунизийката Онс Жабюр.

На полуфинала Азаренка, която е бивша номер 1 в света, чака в събота победителя от мача между сънародничката й от Беларус Арина Сабаленка и рускинята Анна Калинская.

Към 14:50 на 17.07.2024 Новините от днес