site.btaДания остана със смесени чувства след равенството срещу Англия

Дания остана със смесени чувства след равенството срещу Англия
снимка: АП/Thanassis Stavrakis

Дания влезе в сблъсъка си от Група C на Европейското първенство с Англия в четвъртък като аутсайдер, но напусна "Франкфурт Арена" с малко съжаление, че не взе трите точки след отличната си игра в мача.

Англия поведе чрез Хари Кейн, но Мортен Хюлманд изравни до почивката със страхотен шут след грешка на Кейн и през втората част Дания контролираше мача, но не успя да стигне до втори гол и срещата завърши 1:1.

"Чувствата са смесени, имахме шансове и вярвахме, че можем да вземем три точки, но изиграхме добър мач“, каза датският плеймейкър Кристиан Ериксен пред репортери.

"Показахме, че можем да играем добре срещу един от фаворитите в турнира и това трябва да ни даде увереност в следващия мач (срещу Сърбия във вторник)", добави Ериксен.

Десният бек на Дания Йоаким Меле сподели подобно мнение и добави, че датчаните са пропуснали възможност за победа срещу голям отбор като Англия.

"Малко съм разочарован от резултата, но това е положението. Мисля, че можем да бъдем горди и доволни", каза той. „Това показва колко добър отбор сме, колко сме силни. Това ни дава самочувствие.
Следващият мач е наистина важен, трябва да анализираме, да се подготвим и да се възстановим, за да играем добре", добави Меле.

Към 16:19 на 03.07.2024 Новините от днес