site.btaИлиян Радулов стартира с победа участието си на турнир по тенис в Испания

Илиян Радулов стартира с победа участието си на турнир по тенис в Испания
снимка: БТА/архив

Квалификантът Илиян Радулов стартира с победа участието си на турнира по тенис на клей в Мунхия-Лаукарис (Испания) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Българинът надделя над представителя на домакините Алехандро Санчес Килес с 6:1, 6:4 в двубой, продължил 1 час и 48 минути.

19-годишният Радулов се намира на 949-о място в световната ранглиста. Той достигна до бърз пробив в първия сет, а през втората част допусна да бъде изравнен, но реализира обрат и не остави особени шансове на съперника си, който е на 589-о място в класацията на АТП.

Във втория кръг българският тенисист ще играе срещу победителя от мача между квалификанта Карлос Дивар (Испания) и участващия с "уайлд кард" Алваро Буено Хил (Испания).

Друг българин Николай Неделчев загуби на старта от представителя на домакините Серхио Кайехон с 2:6, 4:6.